Studia w Polsce w języku obcym

desksJeżeli szukasz właśnie wymarzonych studiów, a dodatkowo – czegoś więcej niż inni studenci, z pewnością zauważyłeś, że coraz więcej uczelni oferuje studia w języku obcym, głównie w języku angielskim. Są to studia przeznaczone nie tylko dla studentów zagranicznych – studia te zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem wśród studentów z Polski. Z czego to wynika?

Czy na tych studiach zaczynają studiować jedynie ci polscy studenci, którzy nie dostali się na studia dzienne, a mogą sobie pozwolić na studia płatne w języku obcym, czy też za ich wyborem stoi coś innego. Spróbujmy zatrzymać się chwilę nad tym tematem.

Dla kogo studia w Polsce w języku obcym mogą okazać się atrakcyjne, a przede wszystkim – co one dają i dlaczego powinieneś wziąć je pod uwagę?

Pierwsza bardzo ważna kwestia to oczywiście fakt, że studia te z jednej strony nie wymagają wyjazdu za granicę, a z drugiej strony – umożliwiają uczestnictwo na studiach w języku obcym. Głównym jednak argumentem przemawiającym za tego typu studiami jest zdobywanie wiedzy merytorycznej od razu w języku obcym. Niestety na polskich uczelniach poziom lektoratów często jeszcze pozostawia wiele do życzenia. A zatem: zamiast jak inni studiować w Polsce i jednocześnie uczyć się języka obcego prywatnie w wolnym czasie, można połączyć jedno i drugie podczas studiów.
Studiowanie w języku obcym zapewnia non stop kontakt z językiem obcym, co jest szczególnie ważne przy ubieganiu się o prestiżowe i dobrze płatne stanowiska, wymagające płynnej znajomości języka obcego – szczególnie w środowiskach biznesowych.

Studia w języku obcym to też doskonała możliwość na „przyzwyczajenie się” do pracy w środowisku wielokulturowym – każdy, kto myśli o pracy w międzynarodowej korporacji musi wziąć pod uwagę fakt, że będzie to praca z ludźmi różnych narodowości, kultury czy obyczajów – grupy studentów na studiach w językach obcych są zdecydowanie bardziej zróżnicowane pod tym względem.
Ostatecznie, bez względu na to, czy po studiach wyjedziesz za granicę, czy też pozostaniesz w Polsce, studia w języku obcym to wspaniała pozycja w Twoim CV.

Obecnie wiele uczelni w Polsce oferuje już studia w językach obcych. Zanim jednak podejmiesz decyzję, sprawdź, czy uczelnia, na której chcesz studiować, zapewnia studia w pełni prowadzone w języku obcym, czy też jedynie wybrane zajęcia będą prowadzone w tym języku. Sprawdź też, jaki jest program studiów i przez kogo zajęcia będą prowadzone.

Pomocne może okazać się zapoznanie się z programem Study in Poland. A jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnych konsultacji, skontaktuj się z Edun Academy.